נושמים מזרחית
שלום אורח, הרשמה לפורום | הוסף למועדפים
שם משתמש
סיסמה
זכור אותי | שכחתי סיסמה

***[כתבה+תמונות]שיפוץ מכוניות בצל הקסאם*** F2H הורדה ישירה מילים צלצול פלייבק רמיקס יוטיוב

עמוד ראשי חדשות המוסיקה מילים לשירים
עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום מוטוריקה

עמוד 1 מתוך 1 [ 6 הודעות ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

***[כתבה+תמונות]שיפוץ מכוניות בצל הקסאם***

מחבר הודעה
 נושא ההודעה: ***[כתבה+תמונות]שיפוץ מכוניות בצל הקסאם***
הודעהפורסם: 07 אוגוסט 2006, 19:45 
נושם ותיק
נושם ותיק
סמל אישי של המשתמש

לייקים: 17 אוהבים
פידבקים: 0 (0%)

מה מביא בימים אלה אדם בריא בנפשו ושפוי בדעתו, לשפץ מכוניות קלאסיות בעיר מופגזת ללא הרף? בני הספל מנסה להסביר, ומצליח רק בקושי

מאז שאני זוכר עצמי, איסוף כלי רכב ישנים היה עבורי חלום ומציאות. ואם כבר חלום, הרי שהטוב שבהם עסק במכונית אחת ומיוחדת, פורד פלקון 1960. מכונית שהופיעה לראשונה בחיי כאשר הייתי בן 12, ומאז לא עזבה אותי. רכב סקסי-עגלגל, עם קווים פשוטים וחף מכנפיים אדירות ממדים בנוסח התקופה ההיא. מאד רציתי פלקון, אבל לא הייתה. במקום, הגיעו אחרות. פיאט עתיקה, סברה ישראלית , קייזר, מוסטנג. לא פלקון.

עד שהופיעה שוב, בסוף 2005. והיא עשתה זאת דווקא במקום הכי פחות בטוח בישראל של אותם ימים - העיר שדרות המופגזת. יורם טויטו, בעל מוסך לפחחות רכב בשם "יקיר", החזיק שני פלקונים: אחת מ-1960, האחרת מ-1964. וכאילו קרא את חלומי, את הראשונה החליט למכור לאחר ששכבה אצלו במוסך במשך חמש שנים, חצי מפורקת וחסרת שימוש.

כמובן שרכשתי אותה, אלא מה. אבל גם השארתי אותה בעיר הנאבקת על הזכות לחיים נורמליים, ולא תמיד מנצחת. השארתי אותה שם, באזור התעשייה המופגז,

כדי להגיע ולעבוד עליה, להחזיר לה נעורים, להפוך אותה למכונית אספנות משופצת. השארתי אותה, רק כדי להגיע בדרך כלל בשישי בבוקר - לאחר שהתנגדות הקרובים לי פוחתת - למקום שומם, אזור תעשיה נטוש, להוסיף עוד חלק, ללטף את הצבע האדום הבוהק. לקוות ששום דבר רע לא יאונה לה.

ובפנים אני יודע שהעיסוק במוטוריקה, באמת פחות חשוב עכשיו. אנשי שדרות, כמו יורם טויטו ובניו. אנשים כמוני וכמוך, עמישראל, אנשים שנאחזים בחיים קשים ומורטי עצבים בין התראת "שחר אדום" לפיצוץ על אמת, הם החשובים ואליהם אני מגיע. אנשים עובדים שנאחזים במקום היחיד ששייך להם, מנסים לשמור על שגרה בין ניהול מוסך כמעט ריק מלקוחות, לפחד אמיתי שבפעם הבאה זה יפול ממש כאן, על הציוד, על ההשקעה הגדולה, על מקור הפרנסה ועל חלום חיי.

אני מגיע לשדרות בכל פעם עבור המכונית, אבל עושה זאת למען האנשים הטובים. האנשים שהחלום שלי מתגשם בזכות הנחישות שלהם.

בני הספל הוא ממקימי מועדון ה-5 למכוניות קלאסיות

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום מוטוריקה

עמוד 1 מתוך 1 [ 6 הודעות ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

עבור ל:  

***[כתבה+תמונות]שיפוץ מכוניות בצל הקסאם***

היכל התהילה | דירוגים | הצוות
צור קשר | תנאי שימוש | רדיו מזרחית | מילים לשירים | חדשות המוסיקה | מוסיקה מזרחית | שירים במזרחית