נושמים מזרחית
שלום אורח, הרשמה לפורום | הוסף למועדפים
שם משתמש
סיסמה
זכור אותי | שכחתי סיסמה

הסערה סביב המחזמר המבוסס על שיריו של אייל גולן והתגובות F2H הורדה ישירה מילים צלצול פלייבק רמיקס יוטיוב

עמוד ראשי חדשות המוסיקה מילים לשירים
עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום דיבורים

עמוד 1 מתוך 1 [ הודעה אחת ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

הסערה סביב המחזמר המבוסס על שיריו של אייל גולן והתגובות

מחבר הודעה
 נושא ההודעה: הסערה סביב המחזמר המבוסס על שיריו של אייל גולן והתגובות
הודעהפורסם: 06 יוני 2018, 08:42 
מנכ"ל
מנכ"ל
סמל אישי של המשתמש

לייקים: 8271 אוהבים
פידבקים: 0 (0%)

ההחלטה להעלות בקאמרי מחזה עם שיריו של אייל גולן עוררה סערה -
ובתיאטרון הציעו להחליף אותו בזמר אחר.
מנגד אומרים בקרבתו של הזמר כי ההתנגדות למחזה היא "גזענות נטו".

* תגובותיהן של ירון אילן וחגי אוזן מופיעים למטה.

העלאת המחזה - שכתב ומביים מאור זגורי, פורסמה בשבוע שעבר, ועוררה כעס וביקורת כלפי התיאטרון בשל פרשת הקטינות בעברו של גולן -
אף שזו הסתיימה ללא כתב אישום נגדו והתיק נסגר.
בין היתר התנגדו להחלטה גם חלק משחקני התיאטרון, והשחקן שלמה וישינסקי הציע פשרה למנכ"ל התיאטרון רן גואטה,
שלפיה יוחלפו שיריו של גולן בשירים של זמרים אחרים מהז'אנר הים תיכוני.
"וישינסקי הציע שישמיעו שירים של אהובה עוזרי, חיים משה, שלומי שבת, שימי תבורי", סיפר גורם המעורה בפרטים, "ההנהלה הבטיחה לשקול".
עם זאת, גורמים בתיאטרון אומרים שלמרות הצעת הפשרה - המחזה יעלה כמתוכנן, ואין שינוי בהחלטה נכון לכתיבת שורות אלה.

תמונה

השחקנית שרה פון שוורצה שוחחה גם היא עם ההנהלה על המחזה החדש.
"זה נושא סבוך", אמרה ל-ynet, "העלינו כמה הצעות ונפגשנו עם ההנהלה, אנחנו סומכים עליה שתגיע להחלטה הנכונה".

אתמול שלחה ההנהלה מכתב לעובדים והתייחסה לביקורת כלפי המחזה.
"מאז מסיבת העיתונאים אנו מקבלים מצד אחד תגובות תומכות ונלהבות ומצד שני תגובות קשות.
אנו מאמינים שהמחזה שכתב מאור זגורי עוצמתי אותנטי ומרגש.
הקאמרי כמוסד תרבותי מהחשובים והחזקים בישראל תומך ומשמר את חופש הביטוי והיצירה.
אנו מצפים לשיתוף פעולה להמשך עבודתנו פורייה", נכתב שם.

השחקן דרור קרן השיב להנהלה במכתב משלו ובו כתב: "מה אגיד לכם יקיריי? שברתם לי את הלב? מילה אחת על הדבר עצמו? אחת?
על מושא הביקורת, על מי שנבחר להיות הדגל של מסיבת העיתונאים? על יש תשובה או אין תשובה? יש הסבר? לא למדיה, לעצמנו.
על איזה שיתוף פעולה אתם מדברם כשמקדם המכירות החדש של התיאטרון הוא אייל גולן שניצל את מעמדו כדי לנצל קטינות
שראו בו מושא הערצה שלא רק שלא תמך, לא הגן ולא כיבד אלא גם קרא לאבא שלו".

מקורביו של גולן הגיבו בזעם לטענות. "הוא נבחר לזמר ה-70 של המדינה, לא הוגש נגדו כתב אישום, הוא נחקר פעם אחת והתיק נסגר.
מה רוצים ממנו? ההתנגדות לאייל גולן זו גזענות נטו. הכסף לא עניין אותנו כשחתמנו על העסקה, רצינו להיכנס דווקא לתיאטרון, לקאמרי, למעוז של האליטות.
ידענו שיהיה רעש, ידענו שכל החמוצים יקפצו, אלה אותם אנשים שקשה להם לעכל שאייל גולן יהיה בתיאטרון. אנחנו לא נרד מהמחזמר.
הטענות של האנשים הזויות. זה לא יאמן".

רני רהב, דובר ליאם הפקות מסר: "אני מתפלא על חלק מחברי בתיאטרון שמוחים על משהו שלא היה ולא נברא מעולם,
אני מצפה מאנשים לפחות להיות בקיאים בחומר, ואם הם היו בקיאים בחומר הם היו מבקשים סליחה על ההתנהגות המאוד-מאוד לא אלגנטית שלהם.
לדרוש להחליף שירים של זמר אחר זה כמו לדרוש להחליף את שלמה וישינסקי עם שחקן אחר בהצגה בגלל א' ב' וג',
אבל מכיוון ששלמה וישינסקי הוא מגדולי השחקנים בישראל, אני בטוח שמישהו הטעה אותו".

מתיאטרון הקאמרי לא נמסרה תגובה.

(מתוך ynet)

תגובתו של ירון אילן (מתוך הפייסבוק) :
תמונה

שלום איילי ...
די האמת התעייפתי בשבילך...
הריי תמיד יינסו לקחת אותך אחורה - להחזיר אותך לימים שבהם החושך הכה אותך ולהם היה נח.
חבורה של צבועים שנשמתם טבולה בגזענות רק מחכים לקפוץ עליך בכל הזדמנות.
ועכשיו .... איך אתה מעיז ? איך אתה נותן יד? מחזמר משיריך? ועוד בקאמרי????
לא מספיק שנבחרת לזמר ה70? לא מספיק שאתה אחד הזמרים הכי פופלרים איי פעם בישראל?
לא מספיק שיש לך תוכנית טלוויזיה עם אביב גפן? מה יהיה איתך?
לא נמאס לך להיות כל כך פופלארי ואהוד - וכל מיני אנשים שרק מחכים לך באיזה פינה של צביעות וגזענות - ייקפצו עליך?
הריי מה???? נחקרת - לא נפתח נגדך שום תיק שום כתב אישום לא הוגש - מה אתה לא מתבייש?????
לך תפתח לעצמך תיק - תגיד להם אני חייב כתב אישום
זה לא הגיוני שהם תוקפים אותי ואין להם כלום?????
למה ? לפחות שיהיה לי משהו.....
אז אני קורא לך אייל ..... תקנה משרוקית!!!!!
צפצף חזק על הצבועים חדליי האישיות - שאני אומר לך - לא מפריע להם כלום באמת אלא מחפשים איזה כותרת לרגע ורבע.
תפסתם טרמפ ארוך מאד על הגב של אייל - ואני שחבר שלו כבר למעלה מ20 שנים נמאס לי מה״פוליטקליקורקט״
מספיק !!!!! אני מזכיר לך הגברת רבקה מיכאלי שב1986 ביקרה אצלך הזמרת מרגלית צנעני בתוכנית,
נתת לה לשיר בית ופזמון - לא יותר והורדת אותה מהשידור? זוכרת?
אין לי כח לפשפש בכל אחד מאלו שכותבים ומדברים ושופכים את דמו של אייל בכל הזדמנות -
כי אני בטוח שכשנעשה את זה אולי עוד תתחרטו שבכלל ניסיתם לנסוע על גביי האוטובוס הישן והמקרטע הזה.
ולך אייל - אתה חזק מכל זה אתה ואלו שמקיפים אותך יודעים את האמת -
היית נשארת ותהיה הזמר של המדינה - ואתה לא צריך שום מחזמר שיוכיח את זה .

תגובתו של חגי אוזן (מתוך וואלה! NEWS)
* מנהל אמנים בחברת "ליאם הפקות" שבבעלות אייל גולן
תמונה

פטרונים, נמאסתם: מתחת לבלבולי השכל, מסתתרת שנאה לאייל גולן

המטרה של דרור קרן ושאר חבריו המנותקים והאליטיסטים היא להרחיק את אייל גולן והקהל שלו
מהתיאטרון המקודש שדרור קרן חושב שהוא נמצא בבעלותו.
באקט אלים וכוחני החליטו המתנגדים לסתום את הפה של הקהל ולפגוע במכוון ביצירת אמנות.

חגי אוזן עונה לדרור קרן ולשאר המבקרים

שנאה. זה כל הסיפור. מתחת לערימת בלבולי השכל וההתפלספויות בגרוש, מסתתרת בסך הכול שנאה בסיסית ומובנית. אייל גולן לא בא להם טוב אף פעם.
הם אהבו אותו בתחילת דרכו כסיפור סינדרלה. הסיפור הרומנטי על הצעיר נטול האמצעים שהצליח נגד כל הסיכויים. לאחר מכן הוא כבר הצליח יותר מדי.
בהתחלה הם צחקו על ההימורים, אחר כך זה היה ריאיון "הסטייק והשוקולד" שגרם לצקצוק והתיאבון המשיך לגדול. עד שהגיעה פרשת "משחקי חברה".
חבורת הכלבים המורעבת קפצה על ליטרת הבשר הזאת ולא הרפתה ממנה.
גם כשבתוך זמן קצר התברר שהחקירה התבססה על עדויות שקר של נערות שהמציאו סיפור. כלום לא יעזור.
הנה, אחרי כל כך הרבה שנים של חיפוש, מצאנו. אייל גולן בידינו. הוא לא עבר על החוק. הוא אפילו לא הועמד לדין. זה לא משנה.

עוזי חיטמן ז"ל כתב באחד משיריו: "ויש כאלה שלוקחים מונופול על החכמה, ויודעים יותר טוב ממני, ויודעים יותר טוב ממך, מה טוב בשבילי, מה טוב בשבילך".
במקרה הזה, יש כאלה שלוקחים מונופול על המוסר. פתאום זה לא עניין של החוק. זה עניין של מוסר ומי שיקבע את מידת המוסר זה לא הציבור,
אלא חבורה אליטיסטית על גבול האוטיסטית, שתקבע לכולנו מה טוב בשבילי ומה טוב בשבילך.
אפשר להעריך שאנשים מהסוג של דרור קרן ישבו במשרד החינוך אי שם בשנות השישים
והחליטו למנוע מהביטלס להגיע לארץ מחשש שהם ידרדרו את הנוער לתרבות רעה.

דרור קרן משתייך לאותה חבורה מתנשאת ומורמת מעם, חבורה שחיה על חשבון הציבור ולקחה לעצמה בעלות על החינוך.
תוך כדי שהוא מפגין בורות מוחלטת בכל מה שקשור לפרשה, כותב דרור קרן שמחזמר משירי אייל גולן הוא יריקה בפנים של הקורבנות.
לכו תסבירו לו שלאייל גולן אין קורבנות. למעשה הוא זה שכמעט נפל קורבן לעלילת דם שקרית שעלולה הייתה לחסל את חייו המקצועיים ואפילו האישיים.
לדרור קרן העובדות לא משנות. העובדות הן בגדר המלצה והמטרה חשובה יותר.
המטרה להרחיק את אייל גולן והקהל שלו מהקאמרי, התיאטרון המקודש שדרור קרן חושב שהוא נמצא בבעלותו.
פתאום גורמים זרים התקרבו לטריטוריה שלו ודרור קרן נלחץ. מישהו הזיז את הגבינה שלו, הניח במקומה סחוג, וזה שורף.

הקאמרי לא שייך לדרור קרן. הוא שייך לציבור. המחזמר צריך לעלות והציבור מספיק חכם כדי להחליט אם בא לו לראות או לא.
אלא שהציבור במקרה הזה לא קיבל בכלל את רשות הדיבור. מבחינת דרור קרן וחבורת המצקצקים הצדקנית, הציבור מטומטם והציבור צריך רק לשלם.
הציבור טוב רק בלממן את הקאמרי והמשכורות שם. מעבר לזה, שישתוק.
באקט אלים וכוחני החליטו המתנגדים לסתום את הפה של הקהל ולפגוע במכוון ביצירת אמנות.
בדרך לאייל גולן, אין להם בעיה לפגוע ביוצר מאור זגורי, עמית של דרור קרן מהקאמרי, ועוד רשימה ארוכה של יוצרים, כותבים ומלחינים.

הרי לא מדובר בהצגה על אייל גולן והוא אפילו לא משחק במחזמר.
מדובר ביצירה שפס-הקול שלה הוא שירים שאייל גולן שר במקור ויבוצעו על ידי שחקני המחזמר.
עכשיו אסור אפילו לשמוע את השירים האלה. ריכרד וגנר, מאחוריך.
בואו נעשה תרגיל קטן: תחליפו את השם של דרור קרן במירי רגב ואת המחזמר משירי אייל גולן במחזמר משירי מחמוד דרוויש
ותקבלו זעקות שבר מאותה חונטה אמנותית. זה מה שהחונטה הזאת יודעת לעשות. לצעוק. לעשות רעש. שום דבר מעבר. פטרונים, נמאסתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום דיבורים

עמוד 1 מתוך 1 [ הודעה אחת ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

עבור ל:  

הסערה סביב המחזמר המבוסס על שיריו של אייל גולן והתגובות

היכל התהילה | דירוגים | הצוות
צור קשר | תנאי שימוש | רדיו מזרחית | מילים לשירים | חדשות המוסיקה | מוסיקה מזרחית | שירים במזרחית