נושמים מזרחית
שלום אורח, הרשמה לפורום | הוסף למועדפים
שם משתמש
סיסמה
זכור אותי | שכחתי סיסמה

מבזק: יהודה קיסר קיבל פרס מפעל חיים F2H הורדה ישירה מילים צלצול פלייבק רמיקס יוטיוב

עמוד ראשי חדשות המוסיקה מילים לשירים
עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום דיבורים

עמוד 1 מתוך 1 [ 3 הודעות ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

מבזק: יהודה קיסר קיבל פרס מפעל חיים

מחבר הודעה
 נושא ההודעה: מבזק: יהודה קיסר קיבל פרס מפעל חיים
הודעהפורסם: 20 דצמבר 2017, 08:06 
מנכ"ל
מנכ"ל
סמל אישי של המשתמש

לייקים: 8247 אוהבים
פידבקים: 0 (0%)

כבוד לקיסר!

הוא ליווה את כל הקריירה של זוהר ארגוב, ניגן עם מיטב אמני הזמר הים תיכוני
ולא נפרד לרגע מכובע הבוקרים שלו • בגיל 63, אחרי שעבר כמה שנים קשות,
הגיטריסט יהודה קיסר זוכה בפרס על מפעל חיים מטעם משרד התרבות •
"אני בעננים, לא מעכל בכלל", אמר מיד לאחר שקיבל את הבשורה • להסיר בפניו את הכובע

מגיל 12 הוא לא נפרד מהגיטרה. לצליל הייחודי של הנגינה שלו היה תפקיד משמעותי בקריירה של זוהר ארגוב,
והוא ליווה את גדולי הזמר המזרחי — אמנים כמו חיים משה, מרגלית צנעני, אייל גולן, זהבה בן ורבים אחרים. יהודה קיסר,
שמזוהה בזכות כובע הבוקרים הגדול שהוא נוהג לחבוש לא פחות מאשר בזכות הגיטרה שלו,
קיבל אמש (יום ג') פרס מפעל חיים במוזיקה הישראלית־ים תיכונית מטעם משרד התרבות והספורט — האמן הישראלי הראשון שזוכה בכבוד.

תמונה

"אני בעננים, לא מעכל בכלל", אמר אתמול קיסר (63), דקות ספורות לאחר שקיבל את ההודעה משרת התרבות והספורט מירי רגב על הפרס, שחוץ מכבוד כולל 50 אלף שקל. "זאת הרגשה מאוד טובה. זה המשך ישיר להערכה שקיבלתי לפני כשנתיים בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל. אני 50 שנה על הבמות ומעולם לא הייתי על במה כל כך ממלכתית. יש פה רוחות של שינוי ומרגישים את זה, בייחוד אמנים ותיקים כמוני, שהיו חלוצים ודעכו עם הזמן. היום משרד התרבות מעודד הופעות שלנו. זה עושה המון טוב. הקהל מחבק אותי, בייחוד בגלל שאני מגיע למקומות שלא הייתי בהם בעבר, או שהייתי בהם אבל ליוויתי זמרים אחרים. עכשיו זה אני שנמצא בקדמת הבמה".

לדברי קיסר, הוא הגיע לשליש האחרון של העשייה. "ההערכה והכבוד שקיבלתי הרבה יותר מרגשים אותי מהפרס של 50 אלף השקלים", הסביר, "בסך הכל, אני 50 שנה על הבמות, אז זה אלף שקל על כל שנה". הוא הוסיף: "לפני 10 שנים קיבלתי פרס אקו"ם על מפעל חיים. מי שרצה במהלך הקריירה שלו שלח בקשות לכל מיני גופים שמחלקים פרסים, אותי זה בחיים לא עניין".

הגיטריסט סיפר על הרגע שבו נודע לו על הזכייה בפרס. "נסעתי לדימונה, וקיבלתי טלפון שבו נאמר 'השרה מירי רגב רוצה לדבר איתך'", שיתף, "באותו הרגע שאלתי 'מה עשיתי?'". הוא הסביר: "היא עלתה על הקו ובישרה לי. אני נזכרתי שלפני שנה שלחו מייל של 'מי רוצה להיות מועמד', ואף פעם לא שלחתי בקשה, והפעם הזו שלחתי".

הוא ציין מהם הדברים שהיא אמרה לו: "היא בישרה לי 'אתה אדם שעשה המון בשביל התרבו ב-50 השנים האחרונות, החלטנו להעניק לך פרס על מפעל חיים. השנה התחלנו את קטגוריית המוזיקה הים תיכונית. והקטגוריה תמשיך בשנה הבאה ומישהו אחר יקבל את הפרס". קיסר סיכם את דבריו ואמר: "מישהו שלח לי עכשיו מייל 'יהודה המכבי ניצח בחנוכה'".

תמונה
(יהודה קיסר עם זוהר ארגוב ז"ל ושימי תבורי)

קיסר נחשב לאחד הגיטריסטים הטובים שפעלו בישראל. הוא קיבל מאביו את הגיטרה הראשונה בגיל 12 ומאז לא נפרד מהכלי, תוך שהוא לומד לנגן מהאזנה ללהקות רוק כמו לד זפלין, פינק פלויד וסנטנה ולאמנים ישראלים ככוורת ואריס סאן. את הקריירה המפוארת שלו החל בשנות ה־70 כאשר ליווה את אהובה עוזרי ובועז שרעבי, בהמשך הקים יחד עם רמי דנוך את להקת "צלילי העוד", ולקראת סוף העשור הפך לגיטריסט הקבוע של זוהר ארגוב. חוץ מארגוב ניגן גם עם מרגלית צנעני, חיים משה, זהבה בן, שרית חדד, אייל גולן ועוד ועוד. הוא פתח אולפן הקלטות מצליח, ובשנת 2000 הוציא אלבום סולו שהפיקו לו זאב נחמה ותמיר קליסקי מאתניקס.

תמונה
(יהודה קיסר עם להקת צלילי העוד)

בנוסף סיפר קיסר בראיון בגלי צה"ל כי הוא "לא קורא תווים ולא יקרא לעולם. מעולם לא למדתי לקרוא תווים, אני כבר לא צריך".
הוא הסביר: "פעם אמרתי בראיון שמי שלומד תווים לומד גם את כללי המוזיקה, מה מותר ומה אסור ואז הוא חייב להתייחס אליהם.
אני לא רוצה ללמוד אותם, ואני עושה מה שאני רוצה".

תמונה
(יהודה קיסר עם אייל גולן)

מהקריירה המצליחה וארוכת השנים שלו קיסר אומר שהוא גאה במיוחד בסיוע שנתן לאמנים אחרים. "עזרתי להמון זמרים לפרוץ ולהצליח", סיפר אתמול, "אנשים שבאמת היה אכפת לי מהם. זוהר ארגוב, ג'קי מקייטן, ציון גולן. הם היו כישרוניים מאוד אבל ללא יכולת לפתח את עצמם מבחינה מוזיקלית. נתתי להם להקליט באולפן שלי ללא תשלום, רק בזכות הכישרון שלהם — והאולפן היה אמצעי עבורי לקדם את הזמר הים תיכוני. אני ניגנתי והפקתי וראיתי אחר כך את ההצלחות וזה היה עושה לי הכי כיף".

אך לקיסר היו גם שנים קשות מאוד. אחרי שהאולפן שלו הוצף, הוא נקלע לקשיים כלכליים ולחובות גדולים שאיימו על המשך הקריירה שלו. בשנים האחרונות הוא מנגן ומוכר דיסקים בשוק מחנה יהודה בירושלים ומול סניפי "חצי חינם" בפתח־תקווה ובהוד־השרון. "ישבתי שנים בבית ללא מעש", סיפר אתמול. "הזמרים שניגנתי איתם כבר לא הופיעו. היו רגעים שהרגשתי שהקריירה שלי גמורה. לא קראו לי להופעות. אבל זה כבר שנה וחצי שאני מופיע בקדמת הבמה. וייאמר לזכותה של השרה רגב שהיא עשתה שינויים מדהימים בתחום, וזה פתח לי הרבה דלתות. הופעתי השבוע בשכונת התקווה מול 700 איש, לפני כן הייתי בתיאטרון חולון מול 950 אנשים. יש פתאום קהל צעיר שמתוודע אליי. אני לא רגיל לזה, זאת הרגשה טובה".

תמונה
(שרת התרבות והספורט, מירי רגב)

בהודעה שפירסמה השרה רגב היא אמרה כי "לקראת שנת ה־70 של מדינתנו ובחג האורים, אני שמחה להעניק לראשונה את פרס מפעל החיים במוזיקה הישראלית הים תיכונית לאשף הגיטרה החשמלית, 'המחשמל', יהודה קיסר. קיסר, הזוכה החלוץ בפרס, הוא ללא ספק הקיסר של המוזיקה הישראלית הים תיכונית. נגינתו המופלאה והייחודית מלווה את פסקול חיינו למעלה מ־35 שנים. הפרס ליהודה הוא לא רק אות הוקרה לאמן ותיק על מפעל חייו אלא גם תמריץ להמשך עשייה והעשרת הצלילים של עולם המוזיקה הישראלי. זהו יום חג ליהודה קיסר ויום חג גם לכולנו".

(קרדיט: מעריב וידיעות אחרונות)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מבזק: יהודה קיסר קיבל פרס מפעל חיים
הודעהפורסם: 20 דצמבר 2017, 13:00 
מנכ"ל
מנכ"ל

לייקים: 3154 אוהבים
פידבקים: 0 (0%)

תודה רבה על העדכון
מגיע לו !

https://www.instagram.com/noshmim.mizrahit/

משתמשים שנתנו לייק ל- Shay על הודעה זו: atzoref
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מבזק: יהודה קיסר קיבל פרס מפעל חיים
הודעהפורסם: 21 פברואר 2018, 10:16 
ציון לשבח
ציון לשבח
סמל אישי של המשתמש

לייקים: 805 אוהבים
פידבקים: 6 (100%)

מגיע לו ללא ספק.
ואם לא השרה מירי רגב .. זה כנראה לא היה קורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום דיבורים

עמוד 1 מתוך 1 [ 3 הודעות ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

עבור ל:  

מבזק: יהודה קיסר קיבל פרס מפעל חיים

היכל התהילה | דירוגים | הצוות
צור קשר | תנאי שימוש | רדיו מזרחית | מילים לשירים | חדשות המוסיקה | מוסיקה מזרחית | שירים במזרחית