נושמים מזרחית
שלום אורח, הרשמה לפורום | הוסף למועדפים
שם משתמש
סיסמה
זכור אותי | שכחתי סיסמה

מאחורי השירים: הסיפור של ''עינייך החומות'' (זוהר ארגוב) F2H הורדה ישירה מילים צלצול פלייבק רמיקס יוטיוב

עמוד ראשי חדשות המוסיקה מילים לשירים
עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום דיבורים

עמוד 1 מתוך 1 [ הודעה אחת ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

מאחורי השירים: הסיפור של ''עינייך החומות'' (זוהר ארגוב)

מחבר הודעה
 נושא ההודעה: מאחורי השירים: הסיפור של ''עינייך החומות'' (זוהר ארגוב)
הודעהפורסם: 12 מאי 2016, 20:19 
מנכ"ל
מנכ"ל
סמל אישי של המשתמש

לייקים: 8271 אוהבים
פידבקים: 0 (0%)

המסע בעקבות השירים:
הסיפור האמיתי מאחורי "עינייך החומות"

"עינייך החומות", אולי אחד השירים הכי מבוצעים בקריוקי ובחפלות, עם הפתיח הבומבסטי באורך דקה,
היה אחד מלהיטיו הגדולים של זוהר.
מדובר בשיר רומנטי ומרגש שמוקדש לנערה יפיפייה עם עיניים חומות שמזכירות את החלומות.

כעת מתברר שבמקור הוא נכתב על עיניים חומות של בחור, שבו הייתה מאוהבת כותבת השיר.
מי שעומדת מאחורי השיר ושמרה על את הסוד עד היום, היא הכותבת סוזי סרנגה, האחות הגדולה של הזמר שלומי סרנגה.
סוזי, אז בת 14, לא הבינה על מה המהומה כשבחור תימני גבוה בשם זוהר ארגוב הגיעה לבייתה בצהרי יום בשנת 79'.

את ידעת שהשיר יהפוך להמנון?

"לא. אני הייתי ילדה ורק אהבתי לכתוב, לא ציפיתי לכלום".

רגע בואי נתחיל מהתחלה, למה זוהר ארגוב בחר בך ולא בכותב מוכר כמו עוזי חיטמן?

"זה התחיל בלחן שאבא שלי איזי דור ז"ל, שהיה מחלוצי המוסיקה היוונית בישראל, הביא מיוון.
יום אחד בשנת 1979 ישבנו במרפסת והגיעו אלינו האחים אשר ומאיר ראובני. אני ישבתי עם אבא ושלומי, שהיה אז בן 6.
הם הגיעו עם זוהר ארגוב, שלא ידעתי מי הוא, והייתה המולה סביבו, כל השכונה התלהבה. הם באו לקחת שיר יווני ואז הם שמעו את 'עינייך החומות'.
זוהר קרא את הטקסט ואמר 'אהבתי את הכתיבה שלך, אבל זה כתוב על גבר ואני רוצה לכתוב על אשה, אז לכי לחדר, תשני את המילים, ואני אחכה בחוץ'.
נכנסתי לחדר, הסתכלתי על הטקסט, שיניתי אותו ואחרי מספר דקות יצאתי עם השיר. הוא חייך ואמר שהוא רוצה להקליט אותו".

תמונה

מתי השיר הצליח?

"אחרי יומיים קראו לי למשרדים שלהם וזוהר יצא איתי החוצה ואמר לי שהוא מבקש לא לספר לאף אחד על הטקסט הזה ושהסיפור עליו יישאר ביננו,
וגם לא לתת את המילים לאף אחד כי יש זמר בשם חיים משה מהמשרד שגם רוצה להקליט אותו, אז הוא חייב לסיים את זה לפניו".

מי זה האיש עם העיניים החומות?

"תדע לך שזה סקופ ואף אחד לא יודע את הסיפור חוץ מזוהר. הבחור הזה, היום הוא בעלי".

בגיל 14 היה לך חבר שהפך לבעלך?

"ממש לא, הוא היה מהשכונה שלי וגדול ממני ב-4 שנים. הייתי מאוהבת בו וכתבתי עליו ועל העיניים החומות שלו. עם השנים אמרתי לו שהשיר במקור היה עליו".

איך קוראים לבעלך שהוא האיש עם של ״עינייך החומות״?

"עמיר כליף".

תמונה

(קרדיט: אבי כאכון, mako)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום דיבורים

עמוד 1 מתוך 1 [ הודעה אחת ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

עבור ל:  

מאחורי השירים: הסיפור של ''עינייך החומות'' (זוהר ארגוב)

היכל התהילה | דירוגים | הצוות
צור קשר | תנאי שימוש | רדיו מזרחית | מילים לשירים | חדשות המוסיקה | מוסיקה מזרחית | שירים במזרחית