נושמים מזרחית
שלום אורח, הרשמה לפורום | הוסף למועדפים
שם משתמש
סיסמה
זכור אותי | שכחתי סיסמה

מבזק: הזמר קובי פרץ הורשע בהעלמות מס F2H הורדה ישירה מילים צלצול פלייבק רמיקס יוטיוב

עמוד ראשי חדשות המוסיקה מילים לשירים
עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום דיבורים

עמוד 1 מתוך 1 [ הודעה אחת ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

מבזק: הזמר קובי פרץ הורשע בהעלמות מס

מחבר הודעה
 נושא ההודעה: מבזק: הזמר קובי פרץ הורשע בהעלמות מס
הודעהפורסם: 17 מרץ 2016, 12:52 
מנכ"ל
מנכ"ל
סמל אישי של המשתמש

לייקים: 8271 אוהבים
פידבקים: 0 (0%)

הזמר קובי פרץ הורשע בהעלמות מס

הזמר נאשם בהעלמות מס בהיקף של מיליוני שקלים ובמסירת דיווחים כוזבים למס הכנסה

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע בצהריים (יום ה') את הזמר קובי פרץ שנאשם בהעלמות מס בסך של כמה מיליוני שקלים ובדיווחים כוזבים למס הכנסה.
הוא הואשם גם באיומים נגד אמרגנו לשעבר, אך כתב האישום הזה בוטל.

עורכות הדין הילה גבאי ודנה נקר מפרקליטות מיסוי וכלכלה אמרו: "קובי פרץ הורשע בהשמטת הכנסות של מיליוני שקלים.
בית המשפט תיאר כיצד קיבל לידיו עבור כל הופעה עשרות אלפי שקלים, אך בחר לדווח סכום קטן מאד מכך.
מעשיו נעשו בשיטתיות ובתחכום לאורך שנים. הם פגעו בקופת המדינה ובכיסם של האזרחים, אנחנו נבקש מאסר בפועל".

פרץ הורשע בחמש עבירות של השמטת הכנסות, חמש עבירות של הכנה וקיום פנקסי חשבונות כוזבים, חמש עבירות של שימוש במרמה,
עורמה ותחבולה, ועבירות של מס הכנסה. פרץ הורשע גם בעבירות מסירת דו"חות הכוללים ידיעה כוזבת ועבירה על חוק המע"מ.
הוא זוכה מעבירת איומים וחמש עבירות של מסירת תרשומות כוזבות.

כתב האישום נגד פרץ הוגש בנובמבר 2013. בשנים 2009-2005 הוא הופיע בהופעות חיות, הקליט ומכר דיסקים, הפיק רינגטונים ("נעימונים"), והופיע ברדיו ובטלוויזיה.
בזמן הזה מי שהיה אחראי על ניהול עסקיו היה האמרגן שלו יוחאי יעיש.

על פי האישום, השניים סיכמו שיעיש יקבל את ההכנסות של פרץ מההופעות ויעביר לפרץ 50% מהרווחים על הפעילויות.
נטען שכדי להתחמק ממסים הציג פרץ לאחר מכן מצג כוזב על הכנסותיו.
פרץ, נטען, דרש מאמרגנו לחתום על חוזה למראית עין בלבד, עם נתונים פיקטיביים של תאריכים והכנסות.
נרשם כאילו פרץ קיבל 7,000 שקלים בחודש, ומשנת 2003 - 12 אלף שקלים בחודש בלבד.

הטענה היא שהתמורה למרבית ההופעות של פרץ הייתה גבוהה בהרבה - הוא הרוויח עשרות אלפי שקלים בערב, ויעיש העביר לפרץ מחצית מהרווחים הללו.
פרץ נאשם כי לא הוציא לו חשבוניות מס אף שיוחאי דרש.

כדי להסתיר את הכספים שכר פרץ כספת בבנק דינסקונט בתל אביב והפקיד שם 1.4 מיליון שקלים. הוא לא הצהיר על קיומם בהצהרת ההון שלו.
סך הכול קיבל פרץ 7 מיליון שקלים מיעיש, אך מהם הצהיר על 1.5 מיליון שקלים בלבד. כך השמיט דיווחים של מיליוני שקלים.

תמונה
(הורשע. קובי פרץ בבית המשפט)

באישום נוסף תואר כיצד ב-2011 סוכם כי כל ההכנסות יועברו ישירות לפרץ ויעיש יקבל 40 אחוזים מהם.
ב-2012 רצה פרץ לסיים את חוזה ההתקשרות ביניהם. השניים קבעו להיפגש, אך כשהאמרגן רצה להזיז את הפגישה שלח לו פרץ מסרון מאיים:
"טוב תקשיב ותקשיב לי טוב, עכשיו ברגע זה אתה מתחיל לעצבן אותי ולפגוע לי בפרנסה ובקריירה.
מי שיפגע בי מי שזה לא יהיה, אני אפגע בו כל החיים, ואני בן זונה אם אני משקר ואל תבחן אותי".
על כך הוא הואשם באיומים, אך האישום בוטל לבסוף.

יעיש הפך לעד מדינה במשפט. פרץ סיפר בראיון ל"ידיעות אחרונות" על המסרון ששלח ליעיש וטען שהיה נתון בסערת רגשות
בין היתר בגלל מצבו הבריאותי של אביו באותה תקופה, אך זה לא היה איום מבחינתו. הוא טען לחפותו.

תמונה
(האמרגן שהפך לעד מדינה. יוחאי יעיש)

הזמר אמר לאחר הדיון שיש לו הרבה מה להגיד, אך לא הוסיף. עורכי דינו, דורון ברזילי, חיים לוי ועדי ניב, מסרו:
"קיבלנו את הכרעת הדין, אנו מכבדים אותה, אך חולקים על כל מרכיביה. כשנקבל אותה במלואה נלמד אותה ונשקול את המשך צעדינו".

"קובי חזק אבל זה לא מצב פשוט", מספרים מקורביו, "הוא היה בטוח שזה ייגמר אחרת, והוא עדיין מאמין בחפותו".

מצבו הסתבך עוד יותר כשהתברר שהפרקליטות תבקש עבורו עונש של מאסר בפועל.
"זה היה מטופל אחרת אם זה לא היה קובי פרץ - אבל זה תיק פיקנטי וסקסי", אומרים בסביבתו,
"וההתנהלות של הרשויות סקסית בהתאם, זה נהיה מצעד הסלבס שם".

הם מבטיחים כי הוא עוד לא השמיע את המילה האחרונה.
מקורב לזמר שליווה אותו לאורך המשפט, טוען כי האכזבה של פרץ גדולה שכן לדבריו בתחילת הדרך עוד ניתן היה לסגור את התיק מחוץ לכותלי בית המשפט –
רמז למגעים עם רשויות המס שלא הבשילו לכדי עסקת טיעון – ומוסיף שסביר מאוד שהזמר יערער על ההחלטה.

עיקר הטענות של פרץ נוגעות לאמינותו של עד המדינה – אמרגנו לשעבר יוחאי יעיש,
שעל עדותו התבסס חלק ניכר מהתיק נגדו מקורביו של הזמר מדגישים מצדם שגם השופטת הכירה בבעייתיות של העד –
ואכן, בהכרעת הדין מצוין ש"מהמועד שבו חתם על הסכם עד מדינה, שינה ב-180 מעלות את גרסתו",
וכן כי בשלבים מוקדמים יותר של החקירה סירב לחתום על הסכם דומה ולהפליל את הזמר.
לבסוף נחתם ההסכם, שבמסגרתו נסגר התיק הפלילי נגד יעיש ואשתו בגין עבירות מס, בתקופה בה עבד כאמרגן של פרץ.

תמונה
(קובי פרץ)

(מתוך ynet)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום דיבורים

עמוד 1 מתוך 1 [ הודעה אחת ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

עבור ל:  

מבזק: הזמר קובי פרץ הורשע בהעלמות מס

היכל התהילה | דירוגים | הצוות
צור קשר | תנאי שימוש | רדיו מזרחית | מילים לשירים | חדשות המוסיקה | מוסיקה מזרחית | שירים במזרחית