נושמים מזרחית
שלום אורח, הרשמה לפורום | הוסף למועדפים
שם משתמש
סיסמה
זכור אותי | שכחתי סיסמה

בניית הקשר F2H הורדה ישירה מילים צלצול פלייבק רמיקס יוטיוב

עמוד ראשי חדשות המוסיקה מילים לשירים
עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום מלב אל לב

עמוד 1 מתוך 1 [ 2 הודעות ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

בניית הקשר

מחבר הודעה
 נושא ההודעה: בניית הקשר
הודעהפורסם: 22 פברואר 2012, 22:27 
נושם חדש
נושם חדש

לייקים: 14 אוהבים
פידבקים: 0 (0%)
שם פרטי: שרון
שם משפחה: שרון

מה הוא קשר אמיתי? מה היא אהבה אמיתית? והאם הקשר שלנו, אכן מוביל למקום מסוים? או שאולי פשוט נועד לספק יצרים עכשיו, עד לחבר הבא..?

מערכות יחסים לא חסר, ובכל מערכת יחסים כמעט, הרגש תופס מקום מרכזי ומשפיע על המערכת, בכך שתמיד הוא נראה פלאי ולא לוקה בחסר לעולם. אך האם שאלנו את עצמנו מה באמת מבסס את הקשר שלנו? האם האהבה שלנו עכשיו, שאנחנו לא רוצים שתיגמר, תוביל לשלב האמיתי הזה?
רובנו לא חושבים על הקשר בתור שביל הפרחים המוביל לחתונה. אך בואו נעצור רגע, גם אם אנחנו לא מתכוונים להתחתן בעשרים שנה הבאות. הקשר שבו אנחנו נמצאים, הקשר שאנחנו אומרים שהוא רציני. לא אמור להיות, מן הסתם מכוון לשם? לחתונה?
אז האם הקשר שלנו אמיתי? האם הוא יגמר עוד מעט? או אולי נזכה לקשר נצחי?
אנחנו לא חוזי עתידות ובטח לא שולטים על היקום. איך נדע אם זה נכון??
ראשית נבדוק כמה עובדות שעליהן בנוי הקשר.

מה מבסס את הקשר שלנו? המגע? או הדיבור?
כולנו בני זוג אוהבים, כולנו אוהבים לחבק לנשק, ולהגיע למצבים קצת מעבר עם בני הזוג שלנו. אבל בואו נשאל את עצמנו רגע, איך מתפרטים האחוזים בין הקשר הפיסי בנינו, לקשר המילולי?
כמה פעמים אנחנו יושבים ומדברים, ביחס לפעמים בהם אנחנו יושבים ומתחבקים או יותר?
האם הפעמים בהם אנחנו מדברים בכיף הן אותן פעמים שאנחנו פשוט לא יכולים לעשות דברים אחרים כי אנחנו עם חברים, או במקומות מסוימים?
כמה פעמים יצאנו לבלות בצורה שונה? במקומות שונים? כמה פעמים הפתענו, ריגשנו, שימחנו, הצחקנו, את בני הזוג שלנו? כמה פעמים זה מה שעשו לנו? איש לא אומר שהמגע הוא אינו חשוב, להיפך! המגע תורם לקשר ברמות עליונות, אבל כשעיקר הקשר מתמקד על הפיסיות, המצב לא מזהיר.

חלבון זה דבר בריא, בריא מאוד, אך אם במהלך היום, נאכל יותר חלבון משאר המרכיבים שצריכים לבנות את הגוף שלנו, אנחנו נמצא את עצמנו במצב מאוד לא בריא! הנקודה הובהרה?
בואו נבחן את זה רגע..

כשאנחנו מדברים, על מה אנחנו מדברים?
אז הגענו למסקנה שבאופן יחסי הדיבורים שלנו לא מביישים את הקשר ויש לנו בהחלט רמה מיוחדת של שיחות, יוצא לנו לדבר הרבה בנינו לבין עצמנו, וגם בשעת הבלויים אנחנו מספקים לקשר את הויטמינים של השיחות הקרובות בנינו. אבל עכשיו, בואו נבחן לרגע במה מתמקדות השיחות שלנו..
עד כמה יוצא לנו לדבר על האישיות של החבר/ה? האם שיחות שלנו הן יותר בעניין החוויות ששנינו חווינו במהלך היום יומיים האחרונים? או שאנחנו באמת מתמקדים בדברים המרכיבים את בן הזוג שלנו? עד כמה אנחנו מכירים את האופי של בן/בת הזוג שלנו? מכירים את הרצונות שלו? את השאיפות? דרך החיים שהוא פיתח לעצמו?

לפני שקונים אוטו, חשוב לבחון את היופי שלו, את הנוחות שלו. כמה מדברים עליו בשוק, ולכמה אנשים יש אותו. אבל לפני שקונים אותו, חשוב גם לבדוק את כל הפרטים הטכניים של האוטו, כי את האוטו לא מרכיבה רק השלדה. ובנוסף צריך לבדוק, אם הוצאות הרכב כגון ביטוח, שריפת הדלק, ועלות חלקי החילוף
מתאימים באמת לנו! ולא יוצרים לנו בעיה בהמשך הדרך שלנו!

האם אנחנו חושפים רגשות אחד לשני מלבד לאמרה אני אוהב אותך?
כולנו בקשר חושפים רגש של אהבה, וכולנו גם ברגע שעצוב, מחבקים, וברגע שכואב כואבים..
אך כמה פעמים יצא לנו לשבת עם בן הזוג שלנו ולדבר על הרגשות שמציפים אותנו? כמה פעמים הוא שאל אותך, מה הדבר שאת הכי רוצה בעולם? מה הדברים שמהם את פוחדת?
כמה פעמים שאלת אותו, מהם הדברים שהוא באמת אוהב בעצמו ולאן הוא רוצה להתקדם?
את יודעת באיזה מצב הוא הכי רגוע? ומה הדברים שכואבים לו? הוא שאל אותך דברים כאלו?
שאלות אלו מלמדות אותנו להכיר את בן הזוג שלנו מעבר למה שגם כולם מכירים. שאלות שעוזרות לנו להכיר את הפרצוף שמעבר למסכה שבה אנו מכסים את עצמנו.

כל אחד יכול להתפעל מציור יפה, מיצירה מדהימה, אבל האנשים שמתחברים בצורה הטובה ביותר לאותה אמנות, הם האנשים שבאמת חודרים לעומק היצירה, למה שעומד מאחורי משיכות השמן הדקות, ומאחורי רצף הצלילים שמרכיב יצירה מפורסמת. הם האנשים שחודרים אל האומן עצמו!

עד כמה את מרגישה עצמך עם אותו הבחור?
חבר זה דבר נפלא. יש עם מי להתכרבל כשיורד גשם וקר.. יש עם מי לדבר, יש את מי לאהוב.. אבל.. האם לא יכולנו להרגיש כך כמעט עם כל אחד אחר? מה מיוחד באותו אחד? מה עושה אותה כ"כ שונה?
עד כמה אנחנו באמת מרגישים עצמנו בקשר הזה? עד כמה באמת אנחנו מרגישים שאנחנו מוציאים את ה"אני" שבנו בצורה מושלמת בקשר? ולא כמו שאנחנו מציגים ומוצגים בעיני שאר החברה?
כמה אנחנו באמת משחררים את הטוב שבנו? כמה אנחנו באמת יכולים להוציא את כל מה שאנחנו מרגישים בלי להרגיש אשמים על כך?

ואם נביט רגע קדמה, האם יש מצב שאנחנו נתחתן איתו?
קצת קשה לחשוב על זה כך ואולי קצת יותר קשה להסיק מסקנות אבל אם דיברנו על קשר רציני, הוא אמור להוביל למשהו כזה בסופו של דבר לא? עם כל ה"צער" שבדבר..
אז נשאל: האם לשנינו אותה השקפת עולם? אותה דרך חיים?
אנחנו יכולים להיות שונים, זה מצוין אפילו, במצב כזה כל אחד יכול לחדש משהו לבן הזוג, הקשר מתמלא בחוויות שונות וזה בהחלט תורם. אבל ישנו הבדל בין שוני, לבין השקפת עולם ודרך חיים.
אם הוא אוהב לרקוד במסיבות, ואת אוהבת לשמוע מוזיקה קלאסית, זה שוני, וזה בסדר.
אבל אם לך חשובה הארץ, ואכפת לך לתרום ולהשפיע על הכלל, והוא לעומתך מעוניין רק לבלות, לצאת וליהנות – יש כאן סתירה רצינית שבמהלך התפתחות הקשר, היא תפריע.
אם אתה דתי, ואפילו קצת, ואתה רוצה בסופו של דבר לחיות בצורה כזו, גם אם בצורה מצומצמת מאוד, והיא לא מתעניינת לא בדת, ולא ביהדות – העניין הזה יצור בעיה בסופו של דבר. אצל שניכם!
אי אפשר להתעלם מזה, אלו דברים בסיסיים! בוודאי שאפשר לחיות כך, אבל בשלב מסוים יכולים לקרות שני דברים.
1.פרידה! ושתהיה מוסכמת ככל שתהייה היא עדיין פרידה, והיא עדיין כואבת, במיוחד לאור העובדה שהושקעו בקשר הזה זמן ורגשות לא מועטים.
2.נצליח לשנות את דרך החיים שלו, או שיצליחו לשנות את שלנו. אבל מה הסיכוי?
אישית, דרך החיים שלי, היא קבועה ולא תשתנה. אם אני דתי, אני אשאר דתי, וגם אם הקשר הזה יצטרך להיגמר בשל כך, כי אלו עקרונות שאני חי על פיהם, ואותו דבר לכל עניין!
אפשר לגרום לי לאהוב חצילים, אבל לא לשנות את הדברים שעל פיהם אני חי!

בלב ליבנו אנחנו יודעים שהקשר הזה יהיה נצחי? או אנחנו רק מקווים?
בואו ננסה להיכנס רגע אל חדרי ליבנו העמוקים. האם בליבנו, אנחנו יודעים ומאמינים שאנחנו גם נמות עם החבר הזה? האם בשבילו היינו מוכנים לוותר על עצמנו? או שאנחנו פשוט "אוהבים" אותו וזה כולל את הרגש עם קצת תיבול מהשכל? עד כמה אנחנו יודעים שהקשר הזה לא ייגמר? עד כמה אנחנו רוצים בכך?

שאלות כבדות, לא כולם יכולים להתחבר אליהם, אבל לאחר מקרה שפקד אותי החלטתי להוציא את הדברים על הנייר. כשבמהלך אותו מקרה הכתה בי השאלה
"האם אנחנו לא מבזבזים אנרגיות ומשאבים במשהו שהוא בכלל לא אמיתי? שאפילו אנחנו לא יודעים עד כמה הוא נצחי?"
לאותם אלו שיענו, "אי אפשר לדעת אם זה יישאר תמיד או לא" אני אומר, יש אהבה נצחית, צריך לדעת לבחון אותה בזכוכית מגדלת! אחרת, היא עלולה להיעלם. ואפשר לדעת! תמיד אפשר, אם אנחנו יודעים שזו אהבה נצחית, היא תהיה נצחית! ברור שאנחנו לא שולטים ביקום,
אבל אם ביססנו את הקשר בנינו, בצורה נכונה, הדברים המפריעים לקשר, רחוקים מלקרות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: בניית הקשר
הודעהפורסם: 24 פברואר 2012, 13:39 
ציון לשבח
ציון לשבח

לייקים: 2766 אוהבים
פידבקים: 0 (0%)

תודה על השיתוף

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

עמוד ראשי » פורומים - דיון, פנאי, תמיכה והעשרת חווית המשתמש » פורום מלב אל לב

עמוד 1 מתוך 1 [ 2 הודעות ]
פרסם נושא חדש הגב לנושא

עבור ל:  

בניית הקשר

היכל התהילה | דירוגים | הצוות
צור קשר | תנאי שימוש | רדיו מזרחית | מילים לשירים | חדשות המוסיקה | מוסיקה מזרחית | שירים במזרחית